Свечаном академијом обележено 30 година рада Медицинске школе у Врању

Поводом великог јубилеја, 30. година постојања Медицинске школе „Др Изабел Емсли Хатон“ у Позоришту „Бора Станковић“ одржана је свечана академија, којој су присуствовали ученици и просветни радници, бројне званице, док су у име локалног руководства присуствовали градоначелник др Слободан Миленковић, председница Скупштине Зорица Јовић, заменик градоначелника Милан Илић и чланови Градског већа.
Овом приликом градоначелник др Слободан Миленковић честитао је јубилије и истакао да три деценије од оснивања школе нису само број, већ време посвећено образовању, науци, хуманости и посвећености другима. „Од свог оснивања, давне 1995. године у виду истуреног одељења Медицинске школе са Звездаре, затим формирања самосталне школе 2000. године, па све до данас, Медицинска школа изнедрила је генерације младих образованих људи који раде и усавршавају се у медицинским установама не само на локалу, већ широм региона и ван граница наше државе. Кроз три деценије рада, мењали су се образовни профили и области учења у складу са развојем медицинске науке, са потребама тржишта рада и установа, а све уз подршку локалне самоуправе. Град Врање поносан је на ову школу, на њене запослене и ученике, јер се резултати, уложен рад и енергија, напредак и развој, новитети и осавремењавање, виде кроз бројна признања и заслуге установе“, рекао је градоначелник. Додао је да ће Град Врање као и у претходне три деценије, наставити да пружа подршку свим запосленима и ђацима ове школе на њиховом путу напредовања, развоја и учења.
На свечаности је говорила и директорка Медицинске школе Гордана Јовановић „Др Изабел Емсли Хатон“. „У претходном периоду било је неопходно уложити много рада, труда и стрпљења како би школа напредовала. Успех сваке школе зависи од свих запослених, наставног и ненаставног особља и ученика који својим заједничким деловањем доприносе остварењу постављених задатака и циљева школе. Тимски рад, међусобно уважавање и поштовање, одговорност, солидарност и истрајност су вредности на којима се заснивају активности наше школе. Циљ образовно-васпитног рада у нашој школи је да припреми ученике за даље стицање специфичних знања и вештина за медицинске раднике промовишући критичко размишљање и креативност“, рекла је директорка.
На свечаној академији, директорка Медицинске школе Гордана Јовановић уручила је захвалнице, градоначелнику Врања др Слободану Миленковићу, председници Скупштине града Зорици Јовић, заменику градоначелника Милану Илићу и другим заслужним појединцима и колективима који су дали посебне доприносе у подршци и реализацији пројеката школе и унапређењу рада ове образовне институције. На свечаној академији представљено је десето јубиларно издање школског часописа „Медицинар Врање“. У програму су учествовали драмска и фолклорна секција и хор ученика Медицинске школе „Др Изабел Емсли Хатон“.





